مزایای نمک صورتی هیمالیا، نمکی فوق العاده زیبا که ارزش قیمت بالاترش را دارد…

چرا باید از نمک هیمالیا استاده کنیم؟
مزایای استفاده از نمک هیمالیا

چرا باید توی خونه، یه آباژور نمک داشته باشیم؟

اگرتا حالا آباژور سنگ نمک نداشتین نمی دونین که تا حالا چی رو از دست دادین…
داشتن یه آباژور سنگ نمک روی میز کار یا نزدیک تختتون یا هرجای دیگه ای که دوست دارین بذارین، مثل داشتن یه پنجره باز به روی هوای پاک و تمیزه. یک منبع نور طبیعی و درخشان با نوری ملایم.
به این چند دلیل بهتره که یه آباژور سنگ نمک در خونه و محل کار شما باشه:آباژور نمکی هوا را تصفیه و تمیز می کند
علائم آلرژی و آسم را  کاهش می دهد
سرفه را آسان می کند
سطح انرژی را بالا می بَرد
تابش الکترومغناطیسی را خنثی می کند
به داشتن خوابی راحتتر  کمک می کند
خلق و خو و تمرکز را بهبود می بخشد
کاهش الکتریسیته ساکن در هوا
منبع نور سازگار با محیط زیست
……..

#نمک#نمک_صالح#سنگ_نمک#آباژور_نمک#هوای_تمیز#تصفیه_هوا#آرامش#انرژی_مثبت

تاثیر رنگهای مختلف چراغ‌خواب‌های نمکی

خواص درمانی رنگ های مختلف لامپ چراغ‌خواب

  قرمز: بهبود گردش فشارخون و تقویت بدن


  آبی: فوق‌العاده بالابرنده آرامش و فوق‌العاده پایین‌آورنده اشتها


سبز: ایجاد آرامش و دورکردن کج‌خلقی و بی‌حالی


زرد:‌ کارکردن بهتر غدد داخلی کبد، کلیه، تیروئید 
و فوق‌العاده بالا برنده تمرکز حواس مخصوص دانش‌آموزان

  بنفش: تاثیر مثبت بر قوه تخیل یا چشم سوم یا چاکرای ششم آجنا


 ســـفـــیــــد:‌ پاک‌کننـــده نــــاخــــالــصــــی‌هـــای مــعــنـــوی 
و ضدعفونی‌کننده هوای محیط اطراف.

  نارنجی: از بین برنـده حالت اضطراب و ایجاداحساس امنیت در فرد.

وجود سنگ نمک در خانه چه خواصی دارد؟

سنگ نمک کانی سدیم کلرید (NaCl) است که بسیاری آن را دفع کننده انرژی‌های منفی دانسته و خواص فراوانی را به آن نسبت داده اند.

به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران، سنگ نمک، بلور‌های درخشنده نمک هستند که در عالم انرژی درمانی جزء اشیای پرانرژی محسوب می‌شوند به خصوص اگر نور خورشید به آن بتابد؛ می‌تواند به دفع انرژی‌های منفی پیرامون و ایجاد حس آرامش کمک کند.

سنگ نمک کانی سدیم کلرید (NaCl) است و با نام هالیت یا کلرید سدیم طبیعی شناخته می‌شود. با ورود ناخالصی به بلور هالیت، این کانی به رنگ‌های گوناگون در می‌آید مثلاً با ورود عناصر اورانیوم و کربن به رنگ سیاه در می‌آید.این کانی به همراه سیلویت یا نمک تلخ در محیط‌های تبخیری و گرم و خشک یافت می‌شود. مزه شور و جلای شیشه‌ای و سختی کم این کانی باعث شده است تا به‌راحتی میان گروهی از کانی‌های مشابه خود، تشخیص داده شود.

تحقیقات علمی درباره‌ چگونگی عملکرد سنگ نمک

طبق آخرین تحقیقات علمی، نشان داده شده بلور‌های درخشنده نمک به عنوان یکی از منابع طبیعی تولید کننده‌ یون (ذرات باردار) شناخته شده‌اند.وقتی خورشید به این سنگ‌ها می‌تابد در آن انرژی خاصی تولید می‌شود؛  حتی تابش خورشید به بلور‌های نمک نیمه شفاف هم باعث تولید چنین انرژی طبیعی می‌شود.

اگرچه این فرآیند یونیزاسیون به چشم دیده نمی‌شود، ولی بدون تغییر دادن در کیفیت کریستال نمک، میلیون‌ها بار این امر اتفاق می‌افتد؛ برای مثال مانند فرآیندی است که توسط برگ‌های گیاهان سبز و درختان به وجود می‌آید چرا که می‌دانیم در تنفس گیاهان از طریق برگ از یک طرف دی‌اکسیدکربن خطرناک جذب گیاه شده و از سوی دیگر اکسیژن حیات بخش تولید می‌شود بدون اینکه صدمه‌ای به حیات درخت یا گیاه بخورد.

کریستال نمک یکی از معدود مواد معدنی با ساختار اتمی الکتریکی است  و به دلیل همین ویژگی است که کریستال نمک می‌تواند از حالت بلوری دائماً به شکل مایع و بر عکس تغییر حالت دهد.

چنین یونیزاسیون طبیعی شارژ الکتریکی به وجود می‌آورد که در مجاورت بدن انسان منجر به آرامش، قدرتمندی سیستم دفاعی بدن، قلب، غدد فوق کلیوی و تیروئید می‌شود.به همین دلیل خاصیت بلور درخشنده نمک است که فضای منفی یا غیر متعادل اتاق با تبادل یونی به وجود آمده خنثی می‌شود.

ساده‌ترین و ارزان‌ترین راه برای مقابله با آثار منفی محیط، ورود جریان هوای تازه به منازل و محیط‌های بسته دیگر است ولی این روش با وجود آلودگی‌های شدید هوا به خصوص در شهر‌های بزرگ امکان پذیر نیست.این مسئله، بسیاری از محققان را بر آن داشته است که از روش دیگری برای کاهش آلودگی هوا و افزایش کیفیت آن استفاده کنند و در نهایت استفاده از لامپ‌های سنگ نمک را به مردم توصیه می‌کنند.

این لامپ‌ها از قرار گرفتن در داخل نمک معدنی‌ که در طول سالیان دراز، سخت شده است، درست می‌شوند و می‌توانند یون‌های خطرناک موجود در هوا را خنثی کنند و از این طریق به ارتقای کیفیت هوا کمک کنند.

ویژگی‌های سنگ نمک

هر کدام از سنگ‌های نمک با دقت و ظرافت درست شده اند تا زیبایی واقعی سنگ نمک را حفظ کنند؛ املاح مختلف موجود در سنگ‌های نمک باعث می‌شود تا رنگ این سنگ‌ها خیلی منحصر به فرد به نظر برسد به عنوان مثال آهن، رگه‌های قرمز و منگنز، رگه‌های نارنجی و زرددر آن به جا می‌گذارد در واقع هیچ ۲ نوع لامپ سنگ نمک را نمی‌توانید بیابید که دقیقاً یک شکل و رنگ داشته باشند.

اگر با یوگا  یا فنگ شویی هم آشنا باشید می‌دانید که در این ۲ مکتب هم به استفاده از سنگ نمک برای پاکسازی محیط و دور کردن یا از بین بردن انرژی منفی بسیار تاکید شده است.

چراغ نمکی بر خلاف سنگ نمکی که همیشه دیده‌اید و به خاطر دارید، بافت نیمه بلورینی دارد که می‌تواند نور را منتشر کند. زیرا در مراحل شست و شو، مواد آهکی، گوگردی و ماسه‌ای آن از بین رفته است در غیر این صورت قادر به پرتوافشانی نخواهد بود البته این چراغ فقط زمانی که لامپ درونی آن روشن است می‌تواند خواص خود را منتشر کند و به هنگام تاریکی و خاموشی فاقد هرگونه خاصیتی است.

چراغ‌های نمکی که هر کدام بین ۵ تا ۳۰ کیلو وزن دارند، بر اثر مجاورت با هوا، سالی یک میلیمتر از عمر خود را از دست می‌دهند. جالب است بدانید برای کسانی‌که خوردن نمک بر ایشان زیان‌آور است در صورت قرار دادن چراغ‌های نمکی در محل زندگی نمک مورد نیاز بدن آنان توسط چراغ‌های نمکی تامین می‌شود.

مغز ما به صورت عادی امواجی با سرعت هشت هرتز تولید می‌کند در حالی که امواج تولید شده توسط وسایل رایج بین ۱۶۰-۱۰۰ هرتز است؛ می‌بینید که بدن در معرض امواجی تا ۲۰ برابر معمول قرار می‌گیرد که نتیجه آن عصبی شدن، بی‌خوابی یا کم‌خوابی و از دست دادن تمرکز یا ضعیف شدن آن است.

به علاوه، جریانی از رادیکال‌های آزاد هم به وجود می‌آید که در بدن می‌تواند منجر به ایجاد سرطان شود؛ بلور‌های درخشان نمک، یون‌های منفی را می‌گیرد و یون‌های مثبت تولید می‌کند.

وقتی بلور درخشان نمک گرم می‌شود، رطوبت هوا را جذب می‌کند و به همین دلیل سطح روی بلور نمناک می‌شود؛ به این ترتیب زمینه لازم برای یونیزه شدن ایجاد می‌شود.

به علاوه می‌توان گفت که رنگ‌های مختلف سنگ نمک خواص التیام بخشی جانبی از خود بروز می‌دهند.

آزمایش‌هایی که روی کودکان انجام شده نشان می‌دهد کودکانی که با مشکل و حتی بیماری کم تحرکی مواجه هستند پس از آن که یک هفته در معرض بلور‌های درخشنده نمک قرار گرفته‌اند، به تدریج مشکلشان حل شده است و بعد از برداشتن بلور‌های درخشان این حالت دوباره به سوی آنان بازگشته است.

خواص سنگ نمک در خانه

  • پاکسازی هوای خانه

یون‌های موجود در سنگ نمک قادر به جذب ذرات ریز گرد و غبار و دود موجود در هوای محیط هستند؛  یکی از مهمترین خواص قرار دادن سنگ نمک در خانه کمک به پاکسازی و تصفیه هوای خانه و در نتیجه بر طرف کردن احساس خستگی ناشی از آلودگی هوا است.

  • بهبود مشکلات تنفسی و ریه

با توجه به اینکه یکی از اصلی‌ترین خواص سنگ نمک در خانه، کمک تصفیه و پاکسازی هوای محیط است، این خاصیت به بهبود مشکلات تنفسی و ریه کمک بسیاری می‌کند و در کاهش آلرژی، بهبود علایم آسم و برونشت نقش بسزایی دارد.

به طور کلی مطالعات متعدد نشان داده که یون‌های منفی موجود در سنگ نمک، سبب افزایش فعالیت مژک‌ها (مو‌های ریز در سلول‌های پوششی مجرای تنفسی) می‌شود؛ در حالی که یون‌های مثبت عکس این عمل می‌کنند؛ بنابراین وجود یون‌های منفی به عنوان یک فیلتر برای دستگاه تنفسی و شش‌ها عمل می‌کند و با جذب جرم ناشی از دود سیگار و از بین بردن بو باعث پائین آوردن شدت حمله‌های آسمی و آلرژیک می‌شوند.

  • دفع امواج و انرژی‌های منفی محیط و افراد

از دیگر خواص سنگ نمک در خانه، دفع انرژی‌های منفی و به تبع آن ایجاد احساس قوت و انرژی بیشتر در افراد است که به دلیل افزایش تعداد یون‌های منفی محقق می‌شود.

  • بهبود کیفیت خواب شبانه

قرار گرفتن بیش از حد در معرض یون‌های مثبت موجود در سرب هوا منجر به کاهش جریان خون و پایین آمدن سطح اکسیژن مغز و در نتیجه الگو‌های خواب نامنظم می‌شود؛ بنابراین استفاده از سنگ نمک در خانه با کاهش یون‌های مثبت موجود در هوا به بهبود کیفیت خواب شبانه کمک می‌کند.

  • کاهش استرس و ایجاد حس آرامش

در یک مطالعه انجام شده روی افرادی که ۴۰ دقیقه با کامپیوتر کار می‌کردند مشاهده شد؛ قرار گرفتن در معرض یون‌های منفی هوا سبب کاهش استرس و اضطراب و بهبود عملکرد بدن می‌شود و یکی از خواص سنگ نمک در خانه افزایش یون‌های منفی است.

دوری از چشم زخم، کاهش سردرد‌های میگرنی و کاهش اضطراب، ایجاد تمرکز حواس و تقویت سیستم ایمنی بدن، بالا بردن سطح هوشیاری و کمک به تنظیم فشار خون، رفع نیاز بدن به نمک و از بین بردن تمایل به خوردن آن از دیگر خواص سنگ نمک در خانه است.

نکاتی در مورد استفاده از سنگ نمک در فنگ شویی

نمک و سنگ نمک، انرژی منفی و آلودگی‌های موجود در هوا (مخصوصاً در شهرهای بزرگ) را به خود جذب می‌کند و امواج ساطع شده از کامپیوتر، موبایل، لامپ‌های LED و سایر دستگاه‌های الکترونیکی را خنثی می‌کند. سنگ نمک، کانی سدیم کلرید (NaCl) است که با نام هالیت یا کلرید سدیم طبیعی هم شناخته می‌شود.

در فنگ شویی استفاده از بلورهای نمک و سنگ نمک در محیط خانه، محل کار و… برای پاکسازی توصیه می‌شود. سنگ نمک با توجه به جذب کردن انرژی‌های منفی، باعث بهبود خواب افراد ساکن در خانه می‌شود، ولی حواستان باشد که سنگ نمک در نزدیکی تخت خوابتان نباشد. همچنین با قرار دادن سنگ‌های نمک در محیط خانه، می‌توان به کم تحرکی کودکان کمک کرد. بهترین جهت‌ها برای استفاده از سنگ نمک شمال شرقی، جنوب غربی، غرب، شمال غربی و مرکز فضا است. در ادامه به نکات مهمی در مورد نحوه استفاده از سنگ نمک در فنگ شویی محیط اشاره می‌شود:

۱- استفاده از سنگ‌های نمک رنگی به تنالیته و متعادل‌سازی رنگ محیط کمک می‌کند.

۲- در گوشه‌های تاریک فضا و قسمت‌های کم نور راهرو‌ها از سنگ نمک استفاده کنید. می‌توانید مقداری نمک در گوشه اتاق‌ها بپاشید و اجازه دهید که به مدت یک شبانه‌روز باقی بمانند تا تمام انرژی منفی را جذب کنند. روز بعد نمک‌ها را جمع کرده و دور بریزید.

۳- در سرویس‌های بهداشتی و حمام، بهتر است از سنگ نمک سفید استفاده شود تا تمیزی را بیشتر نشان دهد. سنگ‌ها به مرور با رطوبت و آب موجود در محیط، تغییر شکل می‌دهند و زیباتر می‌شوند. می‌توانید در کنار پنجره یا هواکش توالت و حمام یک کاسه نمک تصفیه نشده قرار بدهید و هر وقت کهنه شدند، آن‌ها را عوض کنید.

۴- در زیرزمین یا انبارِ خانه یک تکه سنگ نمک قرار بدهید.

۵- در هنگام گردگیری فضا، کمی نمک به آب اضافه کنید تا تمام انرژی‌های راکد و منفی جذب شود.

۶- در جاهای مختلف مثل گلدان‌ها، مقداری نمک بگذارید تا انرژی‌های منفی را جذب کنند، فقط حواستان باشد که هر چند روز یک بار آن‌ها را عوض کنید. البته توجه داشته باشید که در محیط‌هایی با اقلیم خشک، به تعداد زیاد از سنگ نمک استفاده نکنید، چرا که باعث خشکی بیشتر محیط می‌شود.

۷- ترکیب سنگ نمک و شمع می‌تواند در قسمت‌های شمال شرقی، جنوب غربی، مرکز و جنوب به تقویت عنصر خاک و عنصر آتش با هم کمک کند.

۸- برای از بین بردن احساسات و انرژی‌های بدی که از محیط به شما تحمیل می‌شود، از حمام آب نمک استفاده کنید. برای شستن لباس‌ها یا وسایلی که فکر می‌کنید انرژی خوبی ندارند (اتفاق بدی برایشان افتاده یا جایی رفتید که خوب نبوده مثل مراسم ختم، تصادف و…)، در مرحله آبکشی کردن از محلول آب و مقدار کمی نمک استفاده کنید تا انرژی‌های منفی را دفع کنید.

۹- وسایل دست دوم و یا عتیقه‌ای را که می‌خرید، حتما با کمک سنگ نمک یا پودر نمک تمیز کنید تا انرژی‌های قبلی آن‌ها بیرون بیاید و تمیز شوند.

پی‌نوشت ۱: وقتی می‌گوییم نمک، بهتر است از نمک تصفیه نشده یا نمک دریا استفاده شود، ولی در صورتی که در دسترستان نباشد، استفاده از نمک معمولی هم اشکالی ندارد.

پی‌نوشت ۲: سنگ نمک‌های کوچک را بعد از مدتی استفاده کردن دور بیندازید، ولی سنگ‌های نمک بزرگ را می‌توانید با قرار دادن در معرض تابش خورشید به مدت دو سه روز، مجدداً شارژ کنید.

برگرفته شده از: ۹ نکته برای استفاده از سنگ نمک در فنگ شویی