نمکی فوق العاده زیبا که ارزش قیمت بالاترش را دارد…

نمک صورتی هیمالیا

فواید تغذیه ای نمک هیمالیا:

  • محتوای معدنی غنی نمک هیمالیا می تواند به سم زدایی بدن شما کمک کند.

نمک هیمالیا حاوی بیش از ۸۰ ماده معدنی و عنصر از جمله پتاسیم، آهن و کلسیم است. همه این مواد معدنی به فرآیند سم زدایی طبیعی بدن ما کمک می کنند و باعث حذف باکتری ها می شوند.

  • سدیم کمتری نسبت به نمک خوراکی فرآوری شده (تصفیه شده) دارد و فشار خون را کاهش می دهد.

نمک تصفیه شده حاوی مواد معدنی کمتر و سدیم بیشتری نسبت به نمک هیمالیا است. وقتی نمک سفره تان را با نمک هیمالیا عوض می‌کنید، بدن شما برای پردازش آن نیازبه زمان کمتری دارد، زیرا برای پاک کردن سدیم اضافی نمک تصفیه شده، به آب بیشتری نیاز دارد.

  • نمک هیمالیا به طور طبیعی غنی از ید است که شرکت‌های غذایی پس از فرآوری آن را به‌طور مصنوعی به نمک تصفیه شده اضافه می‌کنند.

ید طبیعی موجود در نمک هیمالیا برای کمک به بدن در ایجاد تعادل الکترولیت، کمک به جذب مواد مغذی در روده و کاهش فشار خون بسیار موثر است.

  • برخلاف آنچه اکثر مردم معتقدند، نمک هیمالیا می تواند به جذب آب در بدن کمک کند.

یک ترفند عالی برای بعد از تمرینات ورزشی می خواهید؟ مقداری آب همراه با نمک و لیمو بنوشید.

ترکیب آب با نمک هیمالیا و لیمو چگونه می تواند به ما کمک کند؟

ترکیب نوشیدنی های ورزشی محبوب هم نزدیک به همین ترکیب است. اساساً وقتی عرق می کنیم یا ورزش می کنیم، مواد معدنی یا الکترولیت ها را از دست می دهیم. نوشیدن آب بعد از تمرین همراه با مقداری نمک هیمالیا غنی از مواد معدنی، می تواند به شما کمک کند تا مواد معدنی را دوباره به دست آورید و همزمان انرژی و آب مورد نیاز بدن خود را به دست آورید.

  • هضم غذا را بهبود می بخشد

محتوای معدنی غنی نمک هیمالیا به تعادل سطح pH بدن شما کمک می کند. وقتی سطح pH ما متعادل باشد، بدن ما ایمنی بهتری دارد و بهتر می‌تواند غذا را هضم کند.

دستور العملی برای یک خواب عالی

آیا می خواهید ساعت ۳ صبح از خواب بیدار شوید؟ این ساعت، یکی از رایج‌ترین زمان‌های شب است که افرادی با مشکلات بدخوابی، از خواب بیدار می‌شوند و میتوانیم بگوییم این بدخوابی، به میزان نمک مصرفی شما مربوط می‌شود!

ترشح سطح بالای هورمون های استرس در بدن ما، در طی واکنش های بیوشیمیایی بدن ما در بین ساعت ۲ تا ۴ صبح باعث اختلال در خواب و اختلال در خواب ماندن ما می شود. مطالعات نشان می دهد که رژیم های کم سدیم باعث کاهش حجم خون در سیستم عصبی سمپاتیک می شود که به نوبه خود آدرنالین را فعال کرده و موجب بدخوابی می شوند.

برای داشتن خوابی عالی، مقداری عسل را با کمی نمک هیمالیا مخلوط کنید و بخورید یا در یک فنجان چای بریزید.


نمک هیمالیا

فواید درمانی نمک هیمالیا:

آباژورهای نمک صورتی هوای اطراف ما را تصفیه می کنند:

استفاده از نمک هیمالیا فقط محدود به استفاده خوراکی نیست. پزشکان استفاده از لامپ های نمکی را به دلیل توانایی آنها در تصفیه هوای داخل خانه، کاهش آلرژی و بهبود سلامت کلی شما توصیه می کنند.

نمک به طور طبیعی جاذب رطوبت است، به این معنی که آب را به سطح خود جذب می کند و سپس نور لامپ هیمالیا باعث می شود آب جذب شده توسط آن، به سرعت تبخیر شود. بنابراین اگرچه مطالعات کمی در مورد لامپ های نمک هیمالیا انجام شده است، منطقی به نظر می رسد که بگوییم این لامپ های نمکی به کاهش کپک و آلرژی کمک می کنند.

یک راه آسان برای بهبود خلق و خو!

علاوه بر تصفیه هوا، لامپ های نمکی هیمالیا ، نور دلپذیری تولید می کنند که نقطه مقابل همه دستگاه هایی است که ما امروزه در مقابل خود داریم و اکثرا قبل از خواب به آنها می نگریم.

تحقیقات فراوانی نشان می‌دهد که قرار گرفتن در معرض «نور آبی»(همان نوری که که از تلفن‌ها، رایانه‌ها و تبلت‌های ما ساطع می‌شود) از وارد شدن ما به فاز آرامش قبل از خواب برای داشتن خوابی آرام و مطلوب جلوگیری میکند.

از طرف دیگر، لامپ‌های نمکی به طور طبیعی نوری ملایم و گرم تولید می‌کنند که مشابه نور ساطع شده از یک شمع یا آتشی ملایم است و این چراغ خوابی عالی برای اتاق شما یا فرزندانتان را فراهم می کند.

علاوه بر این، لامپ های نمکی مقدار کمی یون منفی (مولکول های بی بو و بی مزه که به وفور در محیط های طبیعی مانند کوه ها و سواحل) تولید می کنند. برخی از مطالعات نشان می دهند که این یون ها می توانند سروتونین را تقویت کرده و علائم افسردگی را کاهش دهند.

با یک لایه بردار خانگی نمک هیمالیا، از شر خشکی پوست زمستانی تان خلاص شوید.

نمک هیمالیا یک ماده فوق العاده برای ساخت یک لایه بردار عالی و طبیعی است. کریستال های نمک را با روغن زیتون یا روغن نارگیل مخلوط کنید و با یک دستمال گرم یا در یک حمام گرم استفاده کنید تا پوستی صاف و نرم تر داشته باشید.

درد عضلات را با حمام نمک هیمالیا تسکین دهید.

حمام نمک یک راه عالی برای تسکین درد یا گرفتگی عضلات است. حمام نمک جذب منیزیم و سایر مواد معدنی موجود در نمک را برای بدن آسان می کند، و این مواد معدنی می تواند استخوان ها و بافت همبند را که دچار درد یا ضعف شده اند را تقویت کند.

نمک هیمالیا را از کجا تهیه کنیم؟